Logotipas

Oras-oras, oras-vanduo Šilumos siurbliai

Oras-oras, oras-vanduo veikimo principas

Šilumos siurbliai Oras-oras, oras-vanduo naudoja lauko orą kaip šilumos šaltinį. Kitaip sakant jie paima šilumą iš laukia esančio oro ir perduoda ją pastato patalpoms. Jo veikimo principas toks pat kaip ir kitų šilumos siurblių, tik skiriasi šilumos šaltinis. Pagrindinė techninė pirmųjų oras-oras šilumos siurblių problema buvo kad lauko temperatūra yra žemiausia kai norima kad kambario temperatūra būtų aukščiausia- tai yra šaltomis žiemomis. Kai lauko temperatūra nukrinta žemiau 17 C Europos rinkai pritaikyti šios rūšies siurbliai yra beveik neefektyvus ir šildymas neapsimoka. Dauguma tokio tipo siurblių pritaikytų Europos rinkai mūsų klimato juostoje veiks neefektyviai, ir esant tokiai temperatūrai siurbliai yra paprastai išjungiami ir laukiama kol laukia bus šiltesnis oras.  Mes siūlome šilumos siurblius skirtus Skandinavijos šalims (Nordic), kurie veikia efektyviai iki -25 C. Todėl naudojant mūsų siūlomus šilumos siurblius lauko temperatūrai pasiekus -20 C ir žemesnę temperatūrą siurblių nereikės išjunginėti ir jie veik taip pat efektyviai. Su šia problema nesusiduria šilumos siurbliai žemė-vanduo, tačiau jų pagrindinis trūkumas labai didelė montavimo ir priežiūros kaina.

Šilumos siurbliai kurie naudoja šilumos šaltinį orą efektyviausiai naudojami vietovėse kur žiemos temperatūra paprastai nenukrinta žemiau 0 C. Klimato juostose kur temperatūra dažnai nukrinta žemiau 0 C, yra rekomenduojama naudoti papildoma šildymo sistemą. Siurbliai imantys šilumą iš žemės yra ekonomiškesni ir efektyvesni atatinkamose veikimo sąlygose nei oras-oras šilumos siurbliai.

Oro šilumos siurbliai- dviejų dalių sistema

Dviejų dalių sistemos šilumos siurbliai- tai dažniausiai gyvenamiesiems namams ir nedidelėms komercinėms patalpoms naudojami oras-oras; oras-vanduo įrenginiai. Dviejų dalių sistema vadinama todėl kad jos komponentai yra padalinti į dvi dalis. Viena iš jų stovi lauke, kita viduje. Šios dvi sistemos yra sujungiamos vamzdeliais. Daugumoje dviejų įrenginių sistemose garintuvo spiralė, ventiliatorius (pūtikas) ir filtrų skyrius yra įrenginio dalyje kuri randasi pastato viduje. Kompresorius, kondensatoriaus spiralė ir ventiliatorius yra įrenginio dalyje kuri randasi pastato išorėje.
Kartais išorinė įrenginio dalis yra tvirtinama ant stogo, o vidinė įrenginio dalis pakabinama po lubomis. Tai dažniausias įrengimo būdas komercinio tipo patalpoms. Tuo tarpu gyvenamose patalpose dviejų dalių sistemos oras-oras šilumos siurblio išorinė dalis paprastai tvirtinama iš lauko pusės prie sienos, o vidinė dalis lygiagrečiai pastato viduje. Vidinė įrenginio dalis gali būti tvirtinama horizontaliai (uždarose patalpose) arba vertikaliai.

Oras- oras šilumos siurblio veikimas žiemąOras- oras šilumos siurblio veikimas vasarą

Vienos dalies sistema oras-oras; oras-vanduo

Įrenginiai kurių šilumos šaltinis yra oras gali būti ir vienos dalies. Vienos dalies sistemos skirtumas nuo dviejų dalių sistemos yra tas kad kondensatoriaus spiralė, garintuvo spiralė, kompresorius, pūtikas ir variklis, automatinis valdymas ir filtras yra vienoje dalyje. Kai kurios vienos dalies oras-oras šilumos siurblių sistemos naudojamos su vamzdynu (šildymo sistema) kuris išvežiotas po visas patalpas ir jas visas šildo bei šaldo. Kitas variantas kai šie siurbliai šildo ir šaldo tik vieną patalpą, šiuo atveju vamzdynas nereikalingas.

Vienos dalies oras-oras šilumos siurblys

Šiame puslapyje esanti informacija apsaugota nuo kopijavimoPage copy protected against web site content infringement by Copyscape